Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG

Avatar Maciek Pertynski | 20/03/2019 440 Views 1 Like 5 On 2 Ratings

440 Views 5 On 2 Ratings Rate it

https://www.youtube.com/watch?v=ru2eu7L_XSE&feature=youtu.be

Przerażające plastiki, ale auto świetne!

Tytuł właściwie powiedział już wszystko, co mam do powiedzenia, ale dla pełnej jasności – wyliczanka:

Przy identycznym jak w aktualnym Polo rozstawie osi nadwozie po prostu poraża pojemnością, przestronnością, widocznością i praktycznością. Przesuwna kanapa (14 cm!) oznacza ogromne możliwości transportowe – bagażnik już bazowo jest o 5 l większy niż w… Golfie (385 l)!, a po odsunięciu kanapy osiąga 445 l. Ponadto można mieć tu składane w przód oparcie fotela pasażera, przez co uzyskujemy miejsce na przewóz przedmiotów o długości niemal 240 cm.

Układ jezdny jest równie znakomity jak w Polo: zapewnia wysoki komfort resorowania, ale i pozwala na bardzo dynamiczne pokonywanie zakrętów. Podsterowność jest niewielka, tyle, żeby ostrzec nadmiernie rozentuzjazmowanego kierowcę, że „przegina”. Stabilność, nawet przy hamowaniu w łuku, wzorcowa. Precyzja kierowania świetna.

Wyposażenie wyśmienite – seryjnie mamy tu nie tylko klimatyzację, czym do niedawna w tej klasie zamykano usta rywalom, ale także niema pełne wyposażenie z zakresu ochrony i wsparcia (nadzór nad pasem ruchu, nad martwym polem lusterek, nad ruchem poprzecznym z tyłu, autonomiczny hamulec awaryjny z wykrywaniem również pieszych itp.). I to przy cenie, której dziś nikt by się nie spodziewał po crossoverze tej klasy i w tej specyfikacji: bazowa wersja 95 KM zaczyna się poniżej 70 000 zł, zaś w pełni wyposażone auto z (na razie) topowym silnikiem 1.0 TSI 115 KM ze skrzynią automatyczną DSG 7b – 91 000 zł. Po wrzuceniu wszystkiego, co się da, uzyskamy ok. 95 000 zł, więc wciąż poniżej bazowej ceny Audi A1…

Ergonomia jest bardzo dobra, rozkład kokpitu świetny, ale jego wykończenie – rozpaczliwe. W sensie materiałów, bo spasowanie i solidność są na najwyższym poziomie. Ale te plastiki, których dotknięcie mogłoby wywołać alergię – no „nie uchodzi”.

Ale razem – znakomicie. Czekam na obiecany 1.5 TSI/150 KM – i mam nadzieję, że będzie coś więcej. Może R, jak T-Roc lub GTI, jak Polo?

previous arrow
next arrow

Slider


440 Views 5 On 2 Ratings Rate it