Opel Astra 1.6 Turbo 200 5d/kombi/automatic

Avatar Maciek Pertynski | 22/03/2019 481 Views 1 Like 5 On 1 Rating

481 Views 5 On 1 Rating Rate it

https://www.youtube.com/watch?v=FK9-8qogVCM&feature=youtu.be

Poziom wysoki, choć bardzo nierówny

Piękne nadwozie w obu wersjach (hatchback 5d i kombi), bardzo ładny kokpit, dobre fotele, dobre multimedia, na okrasę naprawdę dobry silnik o niespotykanej już dziś charakterystyce pozwalającej kierowcy na poczucie pełnego panowania – i do tego świetna cena. Czegóż chcieć więcej?

No cóż, zawieszenia, które nie tylko daje kontrolę nad autem (a daje!), ale też nie straszy łomotami i generalnie wysoką hałaśliwością; skrzyni biegów o równie sportowych cechach, jak silnik i zawieszenie, o większej precyzji zapinania przełożeń i mniejszych skokach lewarka – i może braku ohydnego „lakieru fortepianowego”, który ani z lakierem, ani z fortepianem nie ma nic wspólnego. Za to z brakiem gustu i rozsyłaniem „zajączków” po oczach kierowcy – bardzo wiele.

Jeśli chodzi o zawieszenie, wiele daje już samo unikanie ekstremalnych rozmiarów kół i profili opon. Jeśli zaś chodzi o haczącą i nieprecyzyjną skrzynię, przejażdżka wersją ze skrzynią automatyczną pokazała, że po dopłaceniu 5000 zł możemy mieć nie tylko auto pozbawione wad związanych ze zbyt wielkim skokiem pedału sprzęgła oraz lewarka biegów i jego haczeniem, ale też równie żwawe. Zdecydowanie warto wziąć automat.

Bardzo dobry samochód, naprawdę. Ale te wady tak łatwo usunąć… To po co one tam?

previous arrow
next arrow

Slider


481 Views 5 On 1 Rating Rate it