Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pertynst/domains/pertyn.com/public_html/wp-content/themes/vlogger/functions.php on line 978

Mercedes A200 7DCT 2019

Avatar Maciek Pertynski | 30/07/2018 688 Views 0 Likes 4 On 2 Ratings

688 Views 4 On 2 Ratings Rate it

Eliksir młodości

Od czasów poprzedniego modelu klasy A Mercedes „odmłodniał” – średnia wieku jego typowego klienta/użytkownika spadła o szokujące 20 lat! A nowa klasa A jest w tej dziedzinie jeszcze lepsza, osobiście oceniam ją na jakieś 5-10 lat „mniej” od poprzedniczki. I to jest pierwsza, najważniejsza wiadomość podsumowująca mój kontakt z tym Mercedesem.

Czas na rozwinięcie: auto ma znakomity układ jezdny i kierowniczy, jest błyskotliwie lekkie i precyzyjne w prowadzeniu, a przy tym nawet w testowanej wersji AMG Line wciąż bardzo komfortowo resoruje, choć na wysokość nierówności trzeba już bardzo uważać, prześwit jest tu poważnie zredukowany wobec bazowej klasy A. Ale i tak dokupienie pakietu stylistycznego AMG uważam za świetny pomysł – zarówno wygląd, jak wykończenie czy fotele są tego warte (poza siedziskiem kanapy, które fatalnie uformowano, nie podpiera ono w ogóle ud, a to poważny błąd ergonomiczny – szczególnie że zadbano o miejsce na stopy pod przednimi fotelami nawet po ich opuszczeniu „pod podłogę”). Układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu to wyposażenie seryjne, podobnie jak mnóstwo innych elementów – ale np. systemy wsparcia i ochrony wymagają w kilku istotnych przypadkach dopłaty (np. adaptacyjny tempomat).

Zaskakująco dobrze wypada ocena jakości wykończenia – wnętrze jest ogromnie solidne, nie tylko dobre materiałowo. Owszem, są tu braki (nieflokowane kieszenie drzwiowe), ale generalnie jest tu lepiej od modeli marki z wyższych klas!

Podsumowując, jest bardzo drogo, ale nabywca będzie dobrze wiedział, że było warto wydać więcej. Pod względem „value for money” nowa klasa A jest na świetnym poziomie, a prestiżu nikt jej nie odmówi.

Oby tak dalej.

Specyfikacja i dane Mercedes A200


688 Views 4 On 2 Ratings Rate it