World Cars Award 2015 – Ćwierćfinaliści

Avatar Maciek Pertynski | 10/02/2015 17 Views 0 Likes 0 Ratings

17 Views 0 Ratings Rate it

Poznaliśmy ćwierćfinalistów tegorocznego Konkursu!

 

World Car Awards 2015

Komunikat prasowy

10.02.2015

 

Na przełomie stycznia i lutego br. 75 jurorów z 5 kontynentów oddało głosy w głosowaniu wstępnym, by stworzyć tzw. krótkie listy w kategoriach „World Car of the Year” (głównej, Światowy Samochód Roku), „World Luxury Car” (Światowy Ekskluzywny Samochód Roku) oraz „World Performance Car” (Światowy Sportowy Samochód Roku). Zarazem dwa panele najwyższej klasy specjalistów utworzyły krótkie listy w pozostałych dwóch kategoriach, „World Green Car” (Światowy Samochód Ekologiczny Roku) oraz „World Car Design” (Światowy Samochodowy Design Roku).

W efekcie z początkowej listy przeszło 170 aut, zgłoszonych zarówno przez producentów, jak przez ekspertów i samych jurorów, powstało 5 poniższych list ćwierćfinałowych. W ciągu najbliższych trzech tygodni jurorzy WCA zagłosują na samochody na nich ujęte, wyłaniając półfinałowe trójki, których skład zostanie ogłoszony podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 3 marca 2015.

Po kolejnym głosowaniu poznamy zwycięzców, których WCA nagrodzi podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku NYAS, w czwartek 2 kwietnia 2015.

Każde głosowanie odbywa się pod nadzorem międzynarodowej firmy audytorskiej KPMG.

 

A oto listy ćwierćfinałowe (alfabetycznie):

 

2015 World Car of the Year:

BMW serii 2 Active Tourer

Citroën C4 Cactus

Ford Mustang

Hyundai Genesis

Jeep Renegade

Mazda2

Mercedes klasy C

MINI 5D

Nissan Qashqai

Volkswagen Passat

 

 

 

2015 World Luxury Car:

BMW i8

BMW X6

Cadillac ATS Coupe

Cadillac Escalade/ESV

Kia K900

Lexus NX

Lexus RC

Lincoln MKC

Mercedes klasy S Coupe

Range Rover Autobiography Black LWB

 

 

 

2015 World Performance Car:

Audi S1

Audi S3

Audi TT / TTS

Bentley Continental GT Speed

BMWM4 Coupe/M3 Sedan

Corvette Z06

Dodge Challenger SRT Hellcat

Jaguar F-TYPE R Coupe

Lexus RC-F

Mercedes AMG GT

 

 

 

2015 World Green Car:

Jak co roku, listę ćwierćfinałową w tej kategorii tworzą nie jurorzy w głosowaniu, a panel specjalistów, znawców tematyki ekologii oraz technik i technologii proekologicznych w motoryzacji. Oto skład panelu: Phil Berg (USA, PopularMechanics.com); Richard Bremner (Wielka Brytania, Autocar), Claus-Peter Koeth (Niemcy, automobil-industrie.de); Yumi Kawabata (Japonia, dziennikarka zajmująca się problematyką środowiska naturalnego) oraz John Voelcker (USA, GreenCarReports.com). Dopiero od momentu powstania krótkiej listy „Green Car” głos mają jurorzy WCA.

A oto ćwierćfinaliści w tej kategorii:

BMW i8

Hyundai x35/Tucson Fuel Cell

Kia Soul EV

Volvo XC90 T8 Twin Engine

Volkswagen Golf GTE

 

 

 

2015 World Car Design of the Year

Przypominamy, że w tej kategorii startują samochody z listy kandydatów do tytułu głównego (World Car of the Year) oraz oddzielnie inne auta, pod warunkiem, że będą dostępne w liczbie co najmniej 10 sztuk na najważniejszych rynkach (w skali kontynentów) w okresie od 1. stycznia 2014 do 31 maja 2015. Mogą to być również samochody przedprodukcyjne. Także tu ćwierćfinałową krótką listę tworzy panel ekspertów, na który składają się Masatsugu Arimoto (Japonia, dziennikarz zajmujący się designem samochodowym); Silvia Baruffaldi (Włochy, Auto & Design); Gernot Bracht (Niemcy, Pforzheim Design School); Sam Livingstone (Wielka Brytania, Car Design Research oraz Royal College of Art) i Tom Matano (USA, School of Industrial Design at Academy of Art University in San Francisco). Dopiero od tego momentu głos mają jurorzy WCA.

A oto i krótka lista ćwierćfinalistów:

BMW 2 Series Active Tourer

Citroën C4 Cactus

Mercedes klasy C

Porsche Macan

Volvo XC90

 

 

 

 

World Car Awards

 

Konkurs o nagrodę Światowego Samochodu Roku (World Car Awards – WCA) to więcej niż tylko plebiscyt. Jury Konkursu składa się z 75 dziennikarzy znanych motoryzacyjnych z całego świata, współtworzących globalną społeczność ekspercką. Jurorzy są gwarancją integralności i wiarygodności Konkursu, ale również służą jako istotne źródło informacji dla branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia produktu i innowacyjności na skalę globalną.

 

Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.wcoty.com oraz do kontaktu z Beth Rhind, Executive Manager, E: beth@wcoty.com, T: 1.705.924.3444.

 

 

 

Partnerami Konkursu są:

 

PRIME Research

Partnerem badawczym konkursu World Car Awards jest Prime Research International, globalny lider badań w dziedzinie komunikacji strategicznej oraz konsultingu. Prime Research połączył swe siły z Konkursem w roku 2009 i zajmuje się globalnie wyszukiwaniem, ocenianiem i badaniem medialnego pokrycia programu Konkursu.

 

Autoneum

Autoneum to mający siedzibę w Szwajcarii globalny lider w dziedzinie akustyki samochodowej oraz systemów zarządzania termicznego, mający ogromne doświadczenia w dziedzinie badań nad komfortem, bezpieczeństwem, wydajnością i ekologicznością samochodów.

New York International Auto Show

Zarządzany i organizowany przez Greater New York Automobile Dealers Association, salon samochodowy New York Auto Show to niespotykana kombinacja nowych pomysłów, innowacji technologicznych, wyjątkowych samochodów koncepcyjnych i niemal 1000 premier światowych. W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – NYAS spodziewa się ponad milionowej widowni.

 


17 Views 0 Ratings Rate it