VW Golf GTD 2017

Avatar Maciek Pertynski | 08/09/2017 80 Views 0 Likes 0 Ratings

80 Views 0 Ratings Rate it

Szybko, daleko i tanio. Choć najpierw dość drogo…

Ten tytuł to chyba najlepsze podsumowanie testu Golfa GTD. Bo owszem, jak na niewyczynowy kompakt, jest autem drogim – 122 000 zł (130 z automatem DSG) to przecież cena dobrze wyposażonego auta klasy średniej ze 150-konnym dieslem. Ale Golf GTD nie powinien być traktowany jako po prostu kompakt. Bo to hot-hatch (nawet jeśli turbodiesel), a więc auto, w przypadku którego obowiązuje już zasada, że „towar jest wart tyle, ile klient jest gotowy za niego zapłacić”. Wystarczy się rozejrzeć po rynku motoryzacyjnym – takich „towarów” jest mnóstwo, choć ich samo istnienie, a cóż dopiero ceny, przeczą zdrowemu rozsądkowi.

I dobrze! Bo nie da się żyć samym rozsądkiem. Czy np. malowanie sufitu Kaplicy Sykstyńskiej albo projektowanie maszyny latającej w czasach średniowiecza nie było takie właśnie nierozsądne? No właśnie – było! Więc i Golf GTD/GTI/R są jak najbardziej w porządku.

Tym bardziej, że taki GTD nie tylko daje mnóstwo frajdy z jazdy (która może być przy tym tyleż ekscytująca, co komfortowa), ale też zaspokaja znakomicie wszystkie potrzeby, dla których nabywa się samochód segmentu C. Przestronny, wygodny, pojemny, stabilny – a przy tym oszczędny.

Jestem na TAK.

_______________________________

Chcesz sprawdzić, ile będzie kosztowało OC/ AC na samochód, którym jeździsz? Wejdź tu:

https://www.mfind.pl/50plus/?code=pertyngledzi

Jeśli znajdziesz korzystną dla siebie ofertę, kup i odbierz 50 zł za zakup.

_______________________________

Golf GTD cennik

Konfigurator Nowy Golf 5-drzwiowy GTD Podsumowanie


80 Views 0 Ratings Rate it