Volvo V60 T6 Polestar

Avatar Maciek Pertynski | 02/09/2017 53 Views 0 Likes 0 Ratings

53 Views 0 Ratings Rate it

Śliska sprawa…

T6 Polestar już był tu pokazywany i opisywany – ale jeździłem nim wówczas w trasie i po przełęczy Kubalonka, co nie było ani bezpieczne, ani miarodajne. Prawdę mówiąc, właśnie niemożność sprawdzenia, co rzeczywiście potrafi taki samochód, sprawiło, że nawiązałem kontakt z Autodromem Jastrząb, czego efektem było już kilka soczystych seansów sado-maso „upalania”, w tym i niniejszy test.

Wielka szkoda, że trafiła się akurat taka pogoda, ale nie ma tego złego… Nigdy dotąd nie odważyłem się sprawdzić granic możliwości sportowych opon i sportowego auta w deszczu, szczególnie w tak ulewnym deszczu. Ale okazało się, że po pierwsze, sportowe opony (jeśli są naprawdę wysokiej klasy, a Michelin Pilot SuperSport to niewątpliwie bardzo wysoka klasa) potrafią sobie świetnie radzić z aquaplaningiem, a doświadczony kierowca, jeśli się w nie wczuje, da radę uzyskać imponująco (przerażająco?) wysokie prędkości także w ostrych zakrętach. A po drugie, że napęd na cztery koła, nawet typu Haldex, to wspaniały wynalazek, pozwalający nawet w strasznych warunkach pogodowo-podłożowych uzyskać niesamowite przyspieszenia i przyczepność iście nieprawdopodobną. Najgorszą ocenę muszę wystawić temu wspaniałemu zespołowi samochód-ogumienie za skuteczność hamowania: ABS aktywował się po prostu natychmiast, wydłużając paskudnie drogę hamowania i nie pozostawiając ani cienia możliwości sprawdzenia własnych zdolności do panowania nad stopą na hamulcu.

Generalnie – jedna z najcięższych dla mnie prób torowych, mam chyba zbyt rozbuchaną wyobraźnię i musiałem naprawdę ze sobą walczyć, żeby doprowadzić auto i opony do granic przyczepności. Ale takie auto i takie opony – można jechać i w ulewie na czas!

T6 Polestar cennik

Dane V60 T6 Polestar


53 Views 0 Ratings Rate it