228 Views 0 Ratings Rate it

https://youtu.be/o_hO7tttc7g

Czy Porsche potrafi zrobić lepszą Teslę?

Mówiąc najkrócej – i tak, i nie. Tak, bo absolutnie wszystko w tym samochodzie jest na najwyższym poziomie jakościowym i technicznym, jak przystało na Porsche. I nie, bo nawet jeśli Tesla potrafi zrobić auto równie szybkie i równie dobrze się prowadzące, jak Porsche, to Porsche powinno umieć zrobić „mostek kapitański” lepszy, bardziej funkcjonalny i generalnie sensowniejszy, bardziej intuicyjny niż ten wymyślony przez Elona M. Z zachowaniem wszystkich proporcji oczywiście – jednak Porsche nie robi tabletów, tylko dotykową centralę statku kosmicznego – ale wcale nie jestem pewny, co jest lepsze. Wydaje mi się, że jedno i drugie jest do bani, skoro niemal nic nie da się tu wywołać lub uruchomić bez oderwania wzroku od jezdni i starannego przeszukania paneli wokół kierowcy, wybrania odpowiedniej kategorii, grupy i wreszcie funkcji. Ja tego nie kupuję. No, chyba żeby to była metoda, by wymusić na mnie stwierdzenie „ok, niech już będą te wszystkie wyświetlacze zamiast zegarów, ale dajcie do tego normalne dedykowane przyciski”. Ale jeśli tak, to głupio, bo np. Hyundai zrobił to lepiej, oferując w swych najnowszych modelach (np. Sonata czy Palisade, by pozostać tylko w kręgu testowanych aut do konkursu WCOTY) genialny wirtualny kokpit z dodatkami, których akurat Porsche czy Mercedes/Audi/BMW/VW et consortes jeszcze nie wymyślili. 

A jeśli chodzi o cała resztę, to a/ Tesla jest o wiele obszerniejsza wewnątrz, b/ osiągi i prowadzenie są w pełni porównywalne (w końcu w przypadku elektrycznego napędu jedyne, czego potrzebujesz, to odpowiedniej mocy silnik elektryczny, żaden geniusz-silnikowiec nie jest ci potrzebny), c/ wymyślanie własnych super-hiper-ładowarek o parametrach nieistniejących w normalnym świecie nie jest rewolucją, której potrzebujemy w dziedzinie zasilania aut elektrycznych, a próbą zagadania, zakrzyczenia prawdziwych kłopotów związanych z brakiem infrastruktury do ładowania oraz wydajności akumulatorów i długością czasu ładowania.

Reasumując – Taycan różni się od Tesli na pewno jakością wykończenia, ale poza tym jest dokładnie takim samym autem jak Tesla.

Tyle że w Tesli nie miałem wrażenia, że ktoś mnie próbuje robić w konia…

Teraz już możecie zacząć na mnie pluć z obu stron. 

IMG_2250
IMG_2249
IMG_2248
IMG_2247
IMG_2246
IMG_2245
IMG_2244
IMG_2243
IMG_2242
IMG_2241
IMG_2240
IMG_2239
IMG_2238
IMG_2237
IMG_2236
IMG_2235
IMG_2234
IMG_2233
IMG_2232

previous arrow
next arrow


228 Views 0 Ratings Rate it