Kia Ceed SW 2019

Avatar Maciek Pertynski | 05/11/2018 984 Views 0 Likes 5 On 2 Ratings

984 Views 5 On 2 Ratings Rate it

&feature=youtu.be

Tylko jedno zastrzeżenie…

To bardzo miła konstatacja: Ceed, który zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie podczas pierwszych jazd w Portugalii w czerwcu 2018, po wprowadzeniu do produkcji spełnia wszystkie obietnice, jakie złożyli przedstawiciele marki Kia. Czyli: ma bardzo dobrze skomponowane wyposażenie (obfite wyposażenie ochronne i wspierające od bazowej wersji), dobre ceny i świetnie zaprojektowane pakiety opcji. A ponieważ niezmiennie jest bardzo dobrym samochodem, z tym większą przyjemnością stwierdzam, że mamy oto na rynku prawdziwego rywala dla volkswagenowskich kompaktów. I to rywala pod właściwie każdym względem, bo auto jest bardzo dobrze wykończone, świetnie się prowadzi, ma interesującą paletę silników i obszerne wnętrze oraz duży bagażnik. W testowanej wersji 1.4 T-GDI o mocy 140 KM z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów wystąpiła co prawda w oszałamiającej specyfikacji kompletnej, osiągając cenę niemal 120 000 zł, ale dokładnie taka wersja napędowa w specyfikacji M z wszystkimi naprawdę potrzebnymi opcjami jest dostępna bez żadnych rabatów i łaski za 86 490 zł. Już z dwustrefową automatyczną klimatyzacją, kamerą cofania etc.

A w dodatku Kia Ceed SW zaczyna się cennikowo od niespełna 66 000 sł z wolnossącym silnikiem 100-konnym 1.4, który dla bardzo wielu użytkowników będzie całkowicie wystarczającym napędem. O 6000 zł więcej kosztuje wersja specyfikacyjna M, która – patrz wyżej…

Warta najwyższego polecenia – choć ma jeden feler: źle wygłuszoną okolicę tylnej osi, przez co bagażnik i w wersji hatchback, i kombi zachowuje się jak pudło rezonansowe i huczy. To trzeba koniecznie poprawić.

previous arrow
next arrow

previous arrownext arrow

Slider

 


984 Views 5 On 2 Ratings Rate it