Jeep Compass 2018 Limited 2.0d automatic

Avatar Maciek Pertynski | 09/06/2017 199 Views 0 Likes 5 On 2 Ratings

199 Views 5 On 2 Ratings Rate it

Będzie hit!

Dobry kogut, jak wiadomo, już w jajku pieje. To, jak się zaprezentował przede mną najnowszy Jeep Compass, to było już więcej niż pianie. To była pełna aria. Do pełni szczęścia brakowało tylko większej liczby wersji napędów – bo w czasie pierwszych jazd dano mi do dyspozycji tylko dwulitrowego turbodiesla, benzynowych wariantów w ogóle nie było, o bazowym, przednionapędowym, z manualną skrzynią biegów nie wspominając.

Szkoda, ale w niczym nie przeszkodziło to, by dokonać oceny nadwozia, jego funkcjonalności i przestronności, a przede wszystkim szokująco wręcz wysokiej jakości wykończenia i wykonania. Nie przeszkodziło zorientować się, jak znakomicie zestrojono tu w pełni niezależne zawieszenie, które potrafi tyleż skutecznie przewieźć pasażerów po nawet całkiem trudnym terenie (20-centymetrowy prześwit w bazowej wersji!), co zadowolić nawet co ambitniejszych kierowców na krętych drogach o dobrym asfalcie czy co bardziej wymagających na autostradzie. Szumy opływowe są słyszalne dopiero powyżej 130 km/h, szumów toczenia nie słychać wcale, a zawieszenie daje o sobie znać akustycznie tylko wtedy, jeśli znienacka wpadniemy w dziurę. Resorowanie jest jędrne, ale naprawdę wygodne.

Auto jest drogie – jak widać w załączonym cenniku (dostałem go dopiero po nakręceniu filmu), nie ma mowy o okazyjnej ofercie. Ale to nie jest tuzinkowy pojazd, to jest auto nie tylko poparte legendą marki, ale i dorastające do wymagań bardzo wyrafinowanych klientów (również tych, którzy po Jeepie spodziewają się głównie dzielności terenowej, bo wariant Trailhawk potrafi przedrzeć się przez gruby off-road!).

Już od testów Dodge'a Chargera i Chryslera 200 w Los Angeles wiem, że przejęcie koncernu Chrysler przez Fiata dało amerykańskim markom tej Grupy gigantyczny skok technologiczny, nowe modele okazały się natychmiast, skokowo, o niebo nowocześniejsze, całkowicie europejskie w prowadzeniu. Ale przede wszystkim Fiat poprawił dramatycznie jakość wykończenia. Widać to po Chryslerach, po Dodge'ach – widać i po Jeepie. Ale świetnie wykonany Jeep Renegade, który jest wytwarzany wyłącznie we Włoszech, okazał się tu tylko zapowiedzią – bo nowy Compass jest istnym popisem możliwości Grupy FCA (Fiat Chrysler Automobiles). Świetnie, bez dwóch zdań!

Cennik_JEEP_COMPASS_MY2017_web


199 Views 5 On 2 Ratings Rate it