Bhawo ja

Hybryda plug-in w wydaniu Volkswagena: non-plus-ultra. Moc systemowa 204 KM, w tym możliwość pokonania ok. 50 km na samym prądzie i doładowania baterii do 80% pojemności w pół godziny. Znakomite auto.

Osiągi – jak przystało na 204-konny, nowoczesny samochód. Poważne, bo masa tego wariantu Golfa jest właściwie identyczna (jak oni to robią?!) jak „normalnego”. Bagażnik też jest taki sam notabene… Żadnego poczucia jazdy „wynalazkiem”, czymś, w czym trzeba robić coś innego niż zwykle. Jasne, można się pokusić o bardzo oszczędną jazdę – jak zrobiłem to, gdy testowałem prototyp tego modelu 3 lata temu i wyszło mi 2,3 l benzyny na 100 km. Tym razem, jeżdżąc po mieście i obwodnicy (Wrocław) miałem za zadanie zachowywać się „jak zwykle”. A więc ostro, przepychając się, dynamicznie, bez śladu trybu eco. Wyszło – jak widać na załączonym obrazku – 4 l/100 km przy średniej prędkości 58 km/h, a więc jazda była bardzo szybka. To mniej niż kiedykolwiek udało mi się uzyskać jakimkolwiek autem, także superekologicznym, w Polsce. W dodatku wszystkie dotychczasowe jazdy odbywałem z założeniem, że sprawdzę, co można osiągnąć (choć bez ekstremów typu wyłączona klima/ogrzewanie, muzyka etc.).

Mówiąc wprost: szacun! Mam tylko satysfakcję, bo od pierwszej chwili uznałem ten model za niezwykle udany, za samochód całkowicie do przyjęcia nawet dla wrogów „eco na siłę”. Bhawo ja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 Trackback


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'blankslate_custom_pings' not found or invalid function name in /home/pertynst/domains/pertyn.com/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174