Toyota Yaris 1.5 2017

Ta też się będzie świetnie sprzedawać…

Nie, nie będę udawać, że jestem nią zachwycony, bo jest samochodem totalnie bezpłciowym. Jest też jednak autem bardzo dopracowanym i – w najnowszym swym wcieleniu – także wykończonym tyleż dobrze jakościowo, co estetycznie, a to nowa jakość w tej marce, gdzie zawsze królowały bure odcienie (bo nie kolory nawet). A ponieważ jest również bardzo dobrze wyposażona i wyceniona, przyzwoicie się prowadzi i niczym nie usiłuje zaskoczyć kierowcy, bardzo wysoko ją oceniam. W nowym swym wydaniu – szczególnie w specyfikacji specjalnej „Selection”, jak testowana – z pewnością nie tylko nie straci swej pozycji, ale co najmniej ją umocni.

Wielka szkoda, że Japończycy zdecydowali się na jednostronne skierowanie tego modelu: nie ma tu mowy o przyjęciu jakiejkolwiek innej pozycji za kierownicą niż a la kierowca autobusu (jak na krześle, z pionowymi plecami i stopami opartymi o podłogę podeszwami). Jeszcze większa szkoda, że wiedząc o swoim problemie z wyciszeniem kabin swych aut, Toyota nadal nie próbuje przeciwdziałać coraz intensywniej krytykowanej przywarze: niskiemu komfortowi akustycznemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 komentarze

  • Czy Yaris może być autem dla faceta w średnim wieku? (oczywiście nie w tym kolorze)
    Czy to raczej typowo kobiece auto..

  • Rzeczywiście upór Toyoty żeby nie poprawić oczywistych mankamentów auta jest niezrozumiały. Miałem do czynienia z Yarisem II generacji, poziom dźwięku w kabinie i pozycja za kierownicą były dla mnie zupełnie nieakceptowalne.

    • Dziękuję p. Maćkowi za obiektywny test yariski , w którym wypunktował to co dobre i to co złe. Jestem po kilku próbnych jazdach aut segmentu B i mimo, że najlepiej mi się jechało seatem ibizą 1.0 115KM, to raczej kupię toyotę yaris. Dlaczego ?. Ano , ja jestem już emerytem i szukałem samochodu uniwersalnego, niezbyt dużego a przede wszystkim mało awaryjnego i z tradycyjnym silnikiem wolnossącym. Właśnie silnik wolnossący czterocylindrowy 1.5 ,110Km przeważył o wyborze yaris. Czy dobrze robię ?-nie wiem -czas zweryfikuje mój wybór. Czekam właśnie na jesienno-zimowe obniżki i prawdopodobnie w niedługim czasie będę właścicielem nowego auta. Ps. p. Macieju , ja nie jestem tak doświadczonym kierowcą jak Pan i podczas próbnej jazdy toyotą, hałas w kabinie tak bardzo mi nie przeszkadzał, może dlatego, że staram się jezdzić ostrożnie i nie przekraczać znacznie prędkości 100/godz. Także ergonomia foteli i prowadzenie auta w miarę mi odpowiadało. Może ktoś się odniesie do moich stwierdzeń. Dziękuje i pozdrawiam.