Subaru XV/Crosstrek 2018

Kuszące, ale…

Fantastyczny poziom bezpieczeństwa biernego i niesamowity bezpłatny pakiet systemów ochrony i wsparcia plus chyba najlepszy konwencjonalny układ jezdny – a już na pewno najlepszy wśród aut uterenowionych – i układ kierowniczy, któremu do ideału brakuje tylko ostrzejszego przełożenia, bo spontaniczność reakcji auta na każdy ruch kierownicą jest po prostu oszałamiająca. Do tego spory (choć nie rekordowy) kompakt o bardzo dobrej ergonomii i zdecydowanie gorszych od tego wszystkiego fotelach… Super, naprawdę. Zawsze masz na pokładzie, od najtańszej wersji, automatyczną skrzynię biegów, komplet systemów wsparcia i nadzoru, lampy główne LED, dwustrefową automatyczną klimatyzację, adaptacyjny tempomat, łączność bluetooth… W najbardziej opłacalnej, pośredniej wersji kosztuje 28 000 euro (cennik Subaru jest tylko w tej walucie), a więc ok. 117 600 zł. Warto.

Choć… Fajnie by było mieć jeszcze jakiś silnik w typie, do jakiego Subaru nas przyzwyczaiło w swej legendzie i historii. Jakieś turbo z potężnym momentem obrotowym. Tu jest po prostu napęd.

Ale auto świetne.

2018_cennik,_wyposażenie_danetechniczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarz

  • Cieszę się, że w końcu ktoś docenił ten samochód i pokazał tak naprawdę, jaki on jest. Maciek pokazał, że przy tej konfiguracji wyposażenia, jest do praktycznie najtańszy w tej klasie samochód na rynku, wbrew temu co piszą niektórzy dziennikarze, którzy nie zagłębiają się w szczegóły, co zrobił skrupulatnie Maciej.
    Ten samochód, z mocniejszym silnikiem, z automatyczną skrzynią , de facto porównywalnym aczkolwiek z lepszym wyposażeniem, jest o ok 20 tys tańszy od Renault Kadjar oraz Nissan Qashqai !! Można ?
    Maciek – dzięki.