Skoda Karoq 1.5 TSI

Nie straciłem dla niej głowy, ale…

…ale na pewno bym jej z domu nie przepędził. Szczególnie biorąc pod uwagę 500-litrowy bagażnik, wspaniałe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i staranność wykonania (nie jakość materiałów, te są typowe dla marki) oraz wyśmienite prowadzenie i komfort resorowania. Kabina jest bardzo przestronna, a możliwości zarządzania fotelami – imponujące. Do tego bardzo dobre audio (mówię o tym opcjonalnym, oczywiście) i spora przyjemność z prowadzenia, którą psuło tylko idiotyczne zestopniowanie przeniesienia napędu. Mam nadzieję, że ta wada zostanie usunięta. Ciekawe notabene, czy Volkswagen T-Roc ma ten sam problem, ale np. Seat Ateca, nieco większy od tych dwóch rywali, ale w sumie bardzo im bliski – nie. Tam skrzynia pracuje tak samo, jak w Leonie. Więc – można. Drodzy panowie Czesi, poprawcie się.

A poza tym – Skoda właśnie zaliczyła kolejne trafienie w czarne kółko pośrodku tarczy. Gratulacje!

cennik karoq

Karoq dane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 komentarzy

  • Ale w cenniku jest, jak widać po załączonym pod materiałem cenniku…
   Zapytam Skodę, na czym polega problem, tym większy, że sami twierdzą, iż 1.5 TSI manual to będzie podstawowy model wybierany przez klientów

 • Odnośnie przełożeń skrzyni biegów, z zamieszczonych danych technicznych wynika, że silniki 1.6TDI i 1.5TSI mają takie samo przełożenie główne i prawie takie same przełożenia na poszczególnych biegach (przełożenia biegów I, II, II i R są identyczne. Czy zatem skrzynie biegów są takie same w przypadku tych dwóch silników – benzyna i diesel? Czyli co, silnikiem 1.5TSi mamy jeździć jak dieslem. Przypomina mi się Pana test Hondy Civic X z silnikiem 1.0T. A może wydłużenie przełożeń skrzyni biegów w Karoqu jest po to, aby samochód nie miał takiego zacięcia „sportowego” i nie stanowił konkurencji dla innych marek koncernu VAG (Seat i VW ?).
  Pomijając sprawę przełożeń sam samochód bardzo mi się podoba. Na pewno jest mega praktyczny.

 • Oglądałem już w salonie Skody nowego Karoqa w wersji Style. Powiem tak, można nie lubić Skody, ale ten model jest fenomenalny. Jakościowo stopień wyżej od tego co do tej pory oferowała Skoda. Bije na głowę jakością wnętrza Opla Astrę K czy taką Hondę Civic X. No i ta ergonomia wnętrza, która może być wzorem dla innych producentów. Będzie hit sprzedaży w całej Europie. I jeszcze jedno w realu wygląda naprawdę super.

 • VW pokazał Skodzie gdzie jest jej miejsce w szeregu. Rozbudzone oczekiwania dotyczące m.in., wirtualnych zegarów muszą zostać odłożone przynajmniej do drugiej połowy 2018 roku (wg informacji uzyskanych z salonów sprzedaży). Inne modele VW już mają takie zegary. Należy się spodziewać, ze dość drogi już samochód będzie jeszcze droższy. A konkurencja to dobrze wykorzysta. Cóż, taka jest polityka grupy.

 • Auto rzeczywiście prezentuje się bardzo ładnie, zwarta bryła, dobre proporcje. Auto jest jednak dość drogie. W wersji Style z silnikiem 1.5, manualną skrzynią biegów i lakierem metalizowanym Karoq kosztuje wg konfiguratora online 105 300 zł – to prawie o 8 tys złotych więcej od obszerniejszej w środku Octavi Combi Style z tym samym silnikiem, manualną skrzynią biegów i lakierem metalizowanym. Fakt ten może być dla co by nie mówić udanego Karoqua przeszkodą w odniesieniu sukcesu. Zaskakująca jest do tego kwestia tej skrzyni biegów. Ciekawi mnie, czy tak zestopniowana manualna skrzynia występuje we wszystkich modelach skody z silnikiem 1.5 TSI, czy tylko w Karoqu? Panie Macieju, ma Pan wiedzę na ten temat?