Seat Arona 1.5 TSI

Kopciuszek liderem?

Jeszcze chwilę temu marka-outsider. Popychadło w Grupie VW. Kopciuszek nieledwie. Dziś wystawia do boju o klientów kolejny wspaniały samochód i najwyraźniej nie ma żadnych kompleksów. I słusznie. Arona – dokładny odpowiednik Kii Stonic – jest bowiem samochodem, którego posiadanie w ofercie z pewnością może być marzeniem nawet największych graczy na motoryzacyjnym rynku.

Brawo!

Arona cennik wstępny

Arona dane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 komentarzy

  • Długo czekałem na pański test arony 🙂 Obejrzałem z wielką przyjemnością. Panie Macieju, pytanie z cyklu „mam pewne obawy”: czy to prawda, że silniki 1.5 TSI są JUŻ wyposażone w filtr cząstek stałych (GPF)?
    Trudno znaleźć info na ten temat, a wręcz słyszałem, że VW nie bardzo chce się chwalić tą innowacją.
    Poza tym, autko bardzo interesujące.
    Pozdrawiam serdecznie

  • Kolejne auto z grupy VAG i z plusów: moduł kamery na szybie w okolicy lusterka wewnętrznego jest tak skonstruowany, aby nie zasłaniać widoczności „stojąc na światłach”. W wielu konkurencyjnych autach np. japońskich mamy bardzo szeroki moduł, który przeszkadza podczas „postoju na światłach” zasłaniając sygnalizatory po prawej. Przy okazji mam propozycję, aby mikrofon był zawsze przyklejony do podszybia w tym samym miejscu (wtedy mamy jakieś tam porównanie głośności).

  • Mam pytanko ta wersja 1.5tsi na pewno za parę lat będzie tańsze tylko ta elektronika.Jak to w zimie akumulator pewnie szybko się rozładowuje?4cylindry tu mnie bardziej zachęca,ale muszę poczekać te 3 w Ibizie to tak w Aronie to raczej nieporozumienie.Sam mam wcześniejszą generacje Ibizy1.4tdi ecomotive z 2009 ten bagażnik 292l..Trzeba poczekać niech troszkę stanieje.W elektryczne auto na pewno nie będę się pchał.