Opel Insignia 2018 2.0 Turbo 260

Wielki talent!

Naprawdę znakomite auto – ma kilka drobnych niedociągnięć, ale są to drobiazgi. No, poza może wyciszeniem, które w tej klasy samochodzie powinno być staranniejsze.

„Tej klasy” – to sformułowanie powinno Wam już wiele powiedzieć. Bo Insignia w klasie średniej ustępuje tylko Volkswagenowi Arteonowi, a Arteon to już niemal premium. Także cenowo, co jednak – jak widać na załączonym cenniku – absolutnie nie dotyczy Insigni. Auto jest świetnie wycenione, fantastyczne resoruje, ma świetne własności jezdne i przestronną kabinę (choć pod względem bagażnika ustępuje wielu rywalom…), w dodatku bardzo dobrze wykończoną i zaprojektowaną zarówno pod względem ergonomii, jak przejrzystości i łatwości obsługi na jakieś 9/10. Brakuje 3-4 cm regulacji osiowej kierownicy i odrobinę więcej intuicyjności w menu systemu multimedialnego.

W testowanej wersji z silnikiem 260-konnym (seryjnie z napędem na 4 koła i 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów) miałem wrażenie jazdy autem klasy wyższej – i z silnikiem V6 co najmniej o pojemności 3,0 l. Świetne osiągi, bardzo wysoka kultura pracy i znakomita praca skrzyni, ani śladu podsterowności czy narowistości nawet przy paskudnych bocznych porywach huraganowego wiatru… Zaprawdę, powiadam Wam – Insignia to znakomity wybór.

Insignia cennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 komentarzy

  • A czy ta Insignia miała aktywny zestaw wyciszajacy? Jestem ciekaw jak wygląda sprawa wyciszenia z włączonym oraz wyłączonym systemem.

  • Jest w opcji laminowanie szyb – wyciszenie – koszt fabryczny 1000 zł. Poza tym, można wygłuszyć samochód (jak każdy inny) zakładając panele wyciszające – koszt w zależności od wariantu 2 – 4 tys.

  • Mam pakiet wyciszenia. Przy 140 jest cichuteńko. To auto ma wszystko, czego trzeba. Moc, zbieranie się, prowadzenie.

  • Witam serdecznie,
    Czy Pan cos moze slyszal o wycofaniu firmy PSA silnika benzynowego 2.0 z oferty nowej Insignii.Tak slyszalem,ze nie mozna juz ich zamawiac poniewaz nie spelniaja wymogow spalania UE.Co zastapi ten silnik nie wiadomo ale to chyba jakis zart nowa Insignia z silnikiem 1.6 w benzynia.