Opel Astra 1.4 Turbo 125

Kawał porządnego auta. Po prostu

Nic dodać, nic ująć. Owszem, Ford Focus lepiej resoruje, VW Golf jest lepiej wykończony, Koreańczycy dają lepsze gwarancje, a wszyscy oni dają lepsze układy przełączania biegów, ale wciąż: Astra to bardzo dobry, solidny samochód o niezwykle przestronnym wnętrzu, pięknej stylistyce nadwozia i kokpitu i – w tym przypadku – mający silnik, który jak mało która jednostka napędowa w Europie zasługuje na miano optymalnego.

No i czegóż więcej chcieć od auta? Może nieco emocji? Fakt, Astra nie jest pojazdem porywającym. Ale jeśli nie mamy takich wymagań wobec samochodu rodzinnego w rozsądnej cenie i rozsądnej mocy, to ten Ople jest idealny. Fakt, że przydałoby się nieco lepsze dopieszczenie szczegółów, jak te uwierające w poduszki dłoni przełączniki głośności czy jak goły plastik nie tylko w schowkach drzwiowych, ale i w głównym schowku przed pasażerem. Ale to już wszystko! Bardzo dobry wybór. W dodatku jeden z najładniejszych w klasie!

Opel Astra cennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 komentarze

  • Dzień dobry,
    byłem bardzo bliski zakupu samochodu z silnikiem benzynowym 150 KM. Mimo że specjalnie niczym się nie wyróżnia jest bardzo solidną pozycja na rynku kompaktów. W opinii mojej żony nieco krótka i mało atrakcyjna paleta kolorów :).

  • Panie Macieju mam pytanie – co wybrać, KIA CEE,D czy Astra k ? KIA tańsza, Astra młodsza. KIA z silnikiem 1.6 podobno jest mułem, Astra 1.4 z uturbionym silnikiem może być bardziej awaryjna, podoba mi się Niro, ale jest bardzo droga. A może Golf z wyprzedaży rocznika ? Bardzo proszę o radę, będę bardzo wdzięczny panie Macieju. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wspaniale testy.