Kia Sorento 2018

Przyjaciel rodziny…

…A jak już ją nabędziesz, to i portfela. Chociaż nabycie – jak na tę klasę i to wyposażenie seryjne, osiągi i spalanie – wypada niedrogo: 147 000 zł za (seryjnie w każdej wersji!):

– 4×4

– automatyczna skrzynia biegów

– 7 miejsc

– nawigacja

– automatyczna klimatyzacja 2-strefowa

– wyposażenie ochronne i wspierające

– dobre osiągi (185 KM w dieslu 2.0)

– niskie spalanie (7,7 l/100 km w teście!)

– zaskakująco wysoka jakość, wykraczająca daleko poza osiągnięcia bardziej renomowanej konkurencji.

Przyznacie, niewiele jest do dodania. OK, komfort resorowania nie jest szczególnie wysoki, a własności jezdne raczej spokojne (choć podsterowność utrzymano na zaskakująco niewielkim poziomie). No i układ kierowniczy daje za mało czucia – ale jest precyzyjny.

Jeśli nie chcecie vana (w domyśle: Forda S-Maxa, bo tylko jego poważam), to właśnie Sorento jest dla Was.

Sorento cennik i dane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 komentarzy

 • Sorento jest od teraz z 8 biegowym automatem. Trochę niefart, że test tak się trafił na przełomie wprowadzenia nowej skrzyni.

 • Panie Macieju, dla rodziny 2+3 (a takich ostatnio coraz więcej) co Pan poleca, Sorento czy S-max? Za S-maxem przemawiają 3 osobne fotele w drugim rzędzie, za to sorento wydaje się być lepiej wykonane?
  Pozdrawiam

  • Nie jest lepiej wykonane, ma inną stylistykę (ja też ją wolę). Ale porównywałbym inne cechy: Ford jest ustawniejszy pod każdym względem i jako auto rodzinne bezkonkurencyjny. Wspaniale się prowadzi. Sorento jest seryjnie wyposażonew automat, nawigację, dwustrefową klimę i nawigację – no i 4×4. Co komu potrzebne. Wybrać sercem/portfelem/rozsądkiem

   • Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Oglądałem Pana film w Fordzie Galaxy, który bardzo Pan chwalił. Cenowo Galaxy, chyba ze względów estetycznych jest często ns tym samym poziomie co S-Max, przy czym jednak jest większe.
    Z tych 2 Fordów który by Pan wybrał?
    a może w ogóle inne auto dla 3 dzieci z fotelikami?
    pozdrawiam