Hyundai i30 N Performance

Wspa-nia-le!

No dobrze, nie jest tak perfekcyjny, jak Golf w sensie sumy wszystkich zalet – Golf ma lepsze multimedia, lepsze audio i chyba jednak per saldo lepsze wykończenie (a już na pewno nie ma tego odrażającego niebieskiego podświetlenia wszystkich przełączników, które w ciemnościach wypalają siatkówkę), ale Hyundai jest znakomitym autem, pełnym emocji i radości. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią nudy perfekcji Golfa, obok Seata Leona Cupra to właśnie Hyundai i30 N Performance jest od dziś idealnym rozwiązaniem. I żeby było wszystko jasne: cała ta trójka jest w moich oczach na jednym, fenomenalnie wysokim poziomie!

i30 N cennik:dane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarze

 • Panie Pertyn,
  zdjęcia na stronie stanowią świetne uzupełnienie pańskich filmów. Jednak opis na niniejszej stronie internetowej mógłby być szerszy 🙂

 • bardzo lubię Pana testy. miło posłuchać kogoś, kto rzeczywiście wie o czym mówi. jedynie czego mi brakuje to każdorazowej, krótkiej wzmianki o spalaniu. Tym bardziej w przypadku mocniejszych aut rozbieżności w spalaniu bywają duże.
  i często ciekawi mnie porównanie do innych modeli.
  Tak jest i tym razem.
  Ostatnimi czasy doznawał Pan niemalże ekstazy prowadząc 3 samochody: Giulię, Stingera i teraz enkę. (przynajmniej te utkwiły mi w pamięci)
  Poprzednio, gdy Pana podpytywałem o dwa pierwsze to wspominał Pan o wpadkach elektroniki julki i z delikatnym wskazaniem na kię. Dziś znów była ekstaza, ale jak ma się ona do stingera?
  Znów cena zbliżona (oczywiście do słabszej wersji). Mógłby pokusić się Pan o porównanie tych samochodów? Pewnie kia daje więcej komfortu, a N jest bardziej zwrotny, zwarty. Czy coś jeszcze?

  I jeszcze jedno mnie ciekawi – czy orientuje się Pan, czy ta N-ka ma jakieś części wspólne jak niższe wersje i30? Myślę o zawieszeniu, karoserii, osprzęcie silnika, materiałach eksploatacyjnych.
  Pytam w kontekście auta kilkuletniego. Wtedy każda część, która jest tylko w tym modelu kosztuje x3.
  Pozdrawiam