Ford Ka+ 2018

Budżetowy? Tak. Taniocha? Nie!

Zdecydowanie warta przemyślenia propozycja, jeśli potrzebujecie zupełnie nowego auta – i w zasadzie do miasta plus niewielkie wyprawy typu działka, grzybobranie, wędkowanie. Tylko na krótkie trasy, bo choć jako auto dla czworga Ka+ świetnie się spisze, to jednak oba silniki są zdecydowanie zbyt mało autostradowe. Co nie znaczy, że nie da się takim samochodem ruszyć i w długą trasę. Oczywiście, wymaga to pewnej cierpliwości…

Auto jest wykonane z bardzo tanich tworzyw, ale nie aż tak tanich, by wydawały nieprzyjemną woń, a ich spasowanie jest bezwzględnie dobre: nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Przyzwoite fotele, bardzo dobre zawieszenie, dobre hamulce i układ kierowniczy – no i świetna cena. I tylko wzmiankowana w filmie podatność na boczny wiatr jest tu wyraźnym minusem.

Ford Ka+ cennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarze

 • Szanowny Panie Macieju.
  Bardzo sobie cenię Pana opinie testowanych samochodów.
  I w związku z tym mam prośbę do Pana o pomoc w podjęciu decyzji zakupu nowego samochodu z pośród dwóch n/w:

  * Ford KA + Trend Plus 2018 (silnik 1.2 TI-VCT o mocy 85 KM) – ( + dodatkowe pakiety)

  * Suzuki Swift 1.2 DualJet 2WD 5MT Premium Plus 2018 ( + dodatkowe pakiety)

  Samochód ten będzie w większości użytkowany w mieście ale też i poza miastem na niedużych trasach jednorazowo ~300km.

 • Dzień dobry,

  Panie Macieju, ma wielką prośbę o sugestię, w jakim kierunku bardziej by Pan poszedł – w kierunku zakupu Forda Ka plus czy Kia Picanto ? To będzie mój pierwszy zakup samochodu ( dotychczas jeździłam oddziedziczoną Skodą Felicia, skończone 20 lat ) i kompletnie nie wiem, jakiego wyboru dokonać, tak by nie żałować ( samochód ma mi służyć ładnych kilka, lub nawet kilkanaście lat – takie jest założenie ). Obejrzałam Pana filmy opiniujące obydwa samochody i obydwu wystawił Pan pozytywną ocenę, co sprawiło, że stoję na przysłowiowym rozstaju dróg… Dodam, że samochód ma służyć tylko do jazdy po mieście i to nie codziennej. To na czym mi zależy to bezpieczeństwo i bezawaryjność ( nie wiem, która marka pod tym względem wypada lepiej ). Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestię i podpowiedź. Z góry dziękuję.